Ekskluzywny winyl na podłodze
Wymiana podłogi związana jest często z koniecznością pozbycia się już istniejącej. Nie położymy ceramicznych płytek na panelach podłogowych, jak również tapety na dekoracyjnej cegle. W przypadku podłogi zazwyczaj wymagane są kosztowne i długotrwałe prace. Inaczej jest przy panelach winylowych. To specjalne panele wykonane z kilku warstw winylu, materiału syntetycznego, który jest bliżej znany fanom gramofonów. Wykończone są poliuretanem dla wzmocnienia ich powierzchni. Z pozoru nie różnią się od tradycyjnych paneli, ale to tylko złudzenie. Są od nich cieńsze i można je układać na każdego rodzaju nawierzchni.
Nie ma konieczności pozbywania się wcześniej ułożonych płytek czy paneli. Istnieje kilka sposobów montażu paneli winylowych. Jedną z nich jest montaż w systemie „dry back” z wykorzystaniem kleju lub podkładu z samoprzylepną warstwą. Inny to montaż w systemie „click”, czyli łączymy je ze sobą za pomocą specjalnych zamków. W jeszcze szybszy sposób zainstalujesz panele, wybierając wariant z montażem „loose lay”, w którym korzysta się z płynu antypoślizgowego do przytwierdzenia poszczególnych elementów do podłoża.
Panele winylowe mogą przybierać różne kolory i wzory. Wśród najpopularniejszych jest imitacja naturalnego drewna z wyraźnie zarysowanym usłojeniem. Podłoga nie tylko wizualnie przypomina drewnianą, ale jest zbliżona do niej w dotyku. Wszystko dzięki innowacyjnej technice nadruku. Wzór wytłaczany jest na ostatniej warstwie. Winylowa podłoga nie musi jednak imitować naturalnego drewna, występuje również w innych wariantach, szerokiej palecie kolorów, a także z możliwością odwzorowania surowego betonu i kamienia.
Farba na płytki
Na ścianach w łazience i kuchni masz ceramiczne płytki? Ich wzór to nawiązanie do minionej epoki, a stan pozostawia wiele do życzenia? Potrzebna jest ich wymiana lub…zmiana koloru z wykorzystaniem specjalnej farby. W ten sposób zaoszczędzisz czas i unikniesz niepotrzebnego stresu oraz bałaganu, jakie towarzyszą bardziej skomplikowanym remontom. Wybierz koniecznie farbę przeznaczoną do malowania ceramicznych płytek. Cechuje się podwyższoną odpornością na wilgoć, co jest charakterystyczne dla kuchni i łazienki. Przed pokryciem płytek farbą, trzeba je odpowiednio przygotować, a więc dokładnie oczyścić i umyć, a następnie odtłuścić i odkamienić. Wszelkie pęknięcia wypełnij akrylem lub fugą, po czym nadmiar zeszlifuj ściernym papierem.
Nałóż pierwszą warstwę, używając do tego farby do gruntowania, a po jej wyschnięciu dopiero właściwą farbę w wybranym kolorze. Lubisz eksperymentować? Płytki możesz pomalować w kilku kolorach, najlepiej w dwóch kontrastujących się odcieniach. W ten sposób nie tylko odświeżysz wnętrze, ale też całkowicie je odmienisz.
Fototapeta dla efektownej metamorfozy
Pęknięcia na ścianie, zadrapania, zabrudzenia, ubytki w farbie? Jedna ściana wyraźnie odbiega świeżością i estetyką od pozostałych? Odpowiednim pomysłem na zamaskowanie niedoskonałości jest fototapeta. Doskonale znamy jej zdolność do optycznego powiększania przestrzeni i nadawania wnętrzu dynamiki i głębi. Jest też niezawodnym korektorem wad. W minimalistycznych stylizacjach świetnie prezentują się fototapety z geometrycznymi kompozycjami. Jeżeli chcesz dodać wnętrzu nieco koloru, postaw na wielobarwne obrazy. Podążając za najnowszymi trendami, udekoruj ścianę florystycznymi motywami, jak wielkoformatowe kwiaty i liście monstery.
Panele ścienne w różnych wariantach
Układamy je bezpośrednio na ścianie, zatem to kolejny sposób na to, aby szybko i samodzielnie odświeżyć wnętrze. Panelami możemy pokryć całą powierzchnię ściany bądź tylko jej fragment. Do wyboru są panele drewniane, które ocieplają wnętrze, ale nie należy ich stosować w pomieszczeniach o wysokim stopniu wilgoci powietrza. Uniwersalnym rozwiązaniem będą panele z płyty MDF pokryte laminatem, dekorem lub fornirem. Najtańszą opcją są panele ścienne z tworzyw sztucznych, które doskonale imitują kamień i drewno. Efektowną dekoracją ściany będą panele 3D, czyli trójwymiarowe ozdoby, przede wszystkim polecane do wnętrz do dużej powierzchni.
Bezstresowe odświeżanie mieszkania, bez dużych wydatków, bałaganu i inwazyjnego remontu? Chyba już nie masz wątpliwości, że to jest możliwe!