Z szacunkiem do przeszłości, z odwagą o przyszłości
Jest rok 1868 Philip Hannach, żydowski przedsiębiorca zakłada fabrykę pomp w Lesznie, stworzył jedną z najnowocześniejszych tego typu fabryk w ówczesnych Prusach. Po I wojnie światowej społeczność żydowska w większości emigruje z Leszna, a w 1923 roku założyciel firmy sprzedaje przedsiębiorstwo polskiemu inżynierowi Wincentemu Kraupe. Następne sto lat, to zmienne dzieje fabryki.
Przychodzi rok 2021 stara kuźnia dawnej fabryki pomp nabiera nowego, wyjątkowego charakteru. Spotykają się Inwestor Michał Biegajski z ICC Real Estate, architekt Mariusz Popiołek z pracowni ArchiTeka i prof. Jan Sikora właściciel pracowni Sikora Wnętrza. Powstaje zapierająca dech w piersiach przestrzeń Loftów na Pompach w Lesznie. Już dziś, w sąsiedztwie dawnych wałów fortyfikacyjnych Leszna, można oglądać industrialne, oszałamiające wnętrze kuźni starej fabryki pomp. Grupa Mo ma zaszczyt wyposażyć nietuzinkowe przestrzenie w nieprzeciętne produkty ze swojej oferty produktowej.
Z prawdziwą satysfakcją zmierzymy się z każdą, najbardziej wymagającą, czy prestiżową przestrzenią, by dodać do niej subtelne, lub bardziej wyraziste elementy, poszukując tych jedynych, niepowtarzalnych rozwiązań, które uszanują zastaną tkankę postprzemysłową.
Niezwykła inwestycja mieszkaniowa o przewrotnej nazwie "Lofty na Pompach" zachwyca architekturą z przełomu XIX i XX wieku, dzięki pracy architektów z biura projektowego Sikora Wnętrza, loftowym wnętrzom dodano nowoczesności, przy pomocy produktów z oferty Grupy Mo.
Możliwość współpracy przy takich przestrzeniach, jak fabryka pomp w Lesznie daje szansę, by przeszłość była zachowana nie tylko w naszej pamięci, ale i w namacalnym, współczesnym projekcie architektonicznym.
Koniecznie odwiedźcie Lofty na Pompach w Lesznie i oceńcie nowoczesny design w historycznych wnętrzach, zwracając uwagę na armaturę, ceramikę i płytki dekoracyjne z leszczyńskiego salonu Mo.
Rozwiązania dla loftów
Przyjrzyjmy się dokładniej temu, jak został osiągnięty finalny rezultat tego co widzicie. Zaproszeni do współpracy przy tym prestiżowym projekcie mogliśmy przyczynić się do ostatecznego wizerunku przestrzeni łazienki, strefy kuchni i salonu, a także antresoli. Spójny, w kolorystyce biało-czarnej, projekt łazienki, a co ważniejsze harmonizujący z kompleksową wizją rewitalizowanej fabryki uzyskaliśmy przez zastosowanie takich marek jak Hush-Lab, Selestio i SternLight.
Czarna umywalka Emporio, wraz z baterią umywalkową Lukka i syfonem Siena tworzą raczej minimalistyczny, aczkolwiek przyciągający swoim urokiem kącik do codziennej toalety. Zastosowanie czarnej miski z serii Hush-Lab stanowi naturalną konsekwencję podjętego kierunku rozwiązań dla łazienki w lofcie.
Wreszcie zestaw prysznicowy Lukka z dużym wyczuciem nawiązuje do industrialnej przeszłości przestrzeni pierwotnie wzniesionej w drugiej połowie XIX w. Warto sięgać po rozwiązania Mo, które szanują przeszłość i wspierają kierunek przyjętej myśli architektonicznej przy rewitalizacji tak zacnych przestrzeni.
To nie wszystko, jeśli tylko spróbujecie, nasze produkty [mo]gą rzucić właściwe światło w przestrzeń waszych codziennych działań. Strefa kuchni i postindustrialnego salonu zyskuje odpowiednie oświetlenie za sprawą zastosowanej marki SternLight. Po zachodzie słońca docenicie podwieszone lampy TRACKER BEAUTY, które o zmierzchu stają się ważnym elementem prezentowanego salonu. Nie mniej ważne pozostaje zachowanie charakteru tak wyrazistej przestrzeni, w czym subtelny design SternLight tylko po[mo]że.
Nasze uznanie
Uwaga, to dopiero początek prac przy Narutowicza w Lesznie. Z prawdziwym podekscytowaniem czekamy na kolejne przestrzenie, do których będziemy mogli wnieść wkład naszej pracy.
Chapeau bas dla zespołu projektantów, inwestorów, wykonawców tej niezwykłej pracy, to zaszczyt współpracować z Wami.