Pureed pumpkin – stwórz przytulną aranżację
Przyjęło się, że kolor pureed pumpkin jest odcieniem jesieni. Pojawia w kuchni, w postaci pysznych rozgrzewających zup dyniowych i słodkich deserów i nie tylko! Spotkać go można również na ścianie fartucha kuchennego w formie mozaiki lub patchworku. Pomarańcz wygląda tam świetnie z uwagi na to, że jest kolorem intensywnym, dlatego jego niewielka ilość sprawia, że przejmuje we wnętrzach dominującą rolę. Świetnie łączy się z żółtym, zielonym i brązowym. Należy jednak rozważnie tworzyć takie duety lub tria kolorystyczne. Bardzo łatwo można przesadzić i stworzyć przaśne wnętrze.
Traktując go jako kolor bazowy, należy szukać go wśród farb do wnętrz. Kolory o tak mocnym pigmencie na pewno ożywią całą stylizację. Wystarczy pomalować jedną ścianę, aby ożywić całą aranżację. W salonie pureed pumpkin będzie pięknie korespondował z drewnem na podłodze, drewnianym stołem i meblami. Na jego tle efektownie wyróżni się żółta sofa oraz zielone rośliny np. w wiklinowych doniczkach. Do tego kilka luster o nieregularnych średnicach, które rozświetlą i powiększą optycznie wnętrze.
W kuchni może stanowić bazę dla drewnianych mebli z czarnymi, metalowymi elementami, co pozwoli uzyskać efekt klimatycznej stylizacji industrialnej. Z kolei w sypialni pureed pumpkin można spotkać pod postacią poduszek, narzut, i zasłon. Do tego tapeta z delikatnym roślinnym wzorem, meble w kolorze ciemnego drewna i spokojny azyl gotowy. Wnętrza w kolorze pureed pumpkin należą do ciepłych i bardzo przytulnych stylizacji.
[ Przeczytaj także - Płytki na wysoki połysk w salonie! ]
Modne zestawienia kolorów – pureed pumpkin i ponadczasowa szarość
Kolory we wnętrzach dobrze jest zestawiać ze sobą na zasadzie mniejszych lub większych kontrastów. Ten zabieg nadaje całości trójwymiarowości i jednocześnie pozwala wyróżnić konkretne obszary i elementy w pomieszczeniu. Pureed pumpkin doskonale łączy się z kolorem szarym, najlepiej w jasnym odcieniu, który jest stonowany i ponadczasowy. Szarość świetnie podbija intensywność ceglastej pomarańczy, która wydaje się jeszcze bardziej intensywna.
W tym duecie, jeden z odcieni musi stanowić bazę. Jeśli ma być to szarość, to pureed pumpkin może pojawić się na welurowej sofie, tapicerowanych krzesłach, zasłonach w oknie i dywanie. Uzupełnieniem całości będzie podłoga winylowa imitująca drewno, która ociepli całą aranżację wnętrza. Przykładem są panele winylowe z kolekcji Parc Lenotre, Charme Parquet.
Kolory można też zestawić w nieco inny sposób. Pureed pumpkin wykorzystany zostaje na ścianach, podczas gdy w szarym kolorze są meble i podłoga. Szarą sofę ozdobić mogą pomarańczowe poduszki, a na meblach wyróżnią się szklane pomarańczowe wazony.
[ Jak urządzić nowoczesny salon? ]
Pureed pumpkin i classic blue – ciekawe zestawienie kolorów wnętrz
Każdego roku Instytut Pantone wybiera kolor roku. W 2020 roku był to classic blue, który świetnie współgra z pureed pumpkin. Oba modne kolory wnętrz są intensywne, jednocześnie bardzo szlachetne. Połączenie ich ze sobą jest idealną bazą dla wnętrza urządzonego w stylu retro, który bardzo lubi takie barwy.
- Na ścianach niech pojawi się pureed pumpkin. Dodatkowo może je ozdobić modna sztukateria.
- Meble tapicerowane niech będą w kolorze classic blue, z kolei szafki w kolorze naturalnego drewna.
- Jeśli chodzi o meble, to idealne będą modele na nóżkach, z przeszkleniami i przesuwnymi frontami charakterystycznymi dla czasów PRL-u.
- Wśród dodatków mogą pojawić się plakaty inspirowane minioną epoką, zielone rośliny w wiszących kwietnikach, stare zegarki i metalowe wazony.
- Całość dopełni piękna jodełka na podłodze, która po wielu latach wraca do łask.
Wnętrze pureed pumpkin w towarzystwie bieli
Intensywne wnętrza w kolorze pureed pumpkin świetnie komponują się z klasyczną bielą. W tym połączeniu biel mocno rozjaśni pomarańczową barwę. Dlatego świetnie odnajdzie się jako kolor dodatkowy. Dominującą rolę na ścianach niech przejmie właśnie pureed pumpkin, który uzupełni drewniana podłoga. Jeśli chodzi o biel, to występuje na sofie wykonanej z tkaniny o nazwie buckla, która imituje miękki kożuszek. Białe niech będą też meble, ale najlepiej z frezami i drewnianym blatem.
Kolor pureed pumpkin kojarzy się z ciepłem i wybornym smakiem. We wnętrzach idealnie łączy się z drewnem, kolorem żółtym, brązowym, zielonym, ale i niebieskim, a także białym. Sprzyja aranżacjom w stylu nowoczesnym, klasycznym urban jungle i retro. Pomimo swojej intensywności ma w sobie mnóstwo pozytywnej energii emanującej spokojem.