Szampańska łazienka – czym powinna się wyróżniać?
Przymiotnik „szampański” użyty w kontekście definicji wnętrz nawiązuje przede wszystkim do koloru ścian i/lub elementów wyposażenia wnętrz. Barwy kojarzące się z bąbelkowym trunkiem to przede wszystkim pudrowy róż, jasny beż, blade złoto i różowe złoto. Tłem dla szampańskich akcesoriów z reguły jest biel lub bardzo jasne pastelowe kolory. Biorąc powyższe wytyczne pod uwagę, szampańskie wnętrza spodobają się przede wszystkim Paniom. Co ciekawe, szampańska barwa nie determinuje stylu wnętrz. Można ja zastosować zarówno we wnętrzach glamour, rustykalnych, shabby chic, jak i skandynawskich.
[ Zasługujesz na długą i odprężającą kąpiel - wybierz wannę dostosowaną do Twoich potrzeb! ]
Jak wykończyć ściany i podłogę?
Wykańczając łazienkę utrzymaną w stylu szampańskim należy zacząć od odpowiedniego wykończenia ścian i podłóg. Z uwagi na wysoką wilgotność powietrza i duże ryzyko zachlapania ich powierzchni, naturalnym wyborem do łazienki są płytki, zarówno ścienne, jak i podłogowe. Idealną bazą wyjściową do aranżacji w stylu szampańskim będą płytki białe lub marmuropodobne. Biały marmur ze złotym lub szarym użyłowieniem na płytce wielkiego formatu nada pomieszczeniu luksusowego charakteru. Jeśli jednak nie chcemy zdominować wnętrza wzorem płytki, możemy postawić na nienachalną jasną płytkę w wersji monokolor i jedynie uzupełnić ją odważnym, kolorowym dekorem. Do wyboru mamy np. złote, srebrne i blado-różowe mozaiki o metalicznym połysku Gravity hiszpańskiej marki L’AC, błyszczącą kolekcję mozaik Interni Calce marki Saloni, kolekcję pastelowych mozaik Gloss od Bisazza, lustrzane dekory Retro Studio od Porcelanosy lub połyskliwe drobne kwadraciki Concreta włoskiego producenta Marazzi. Alternatywnie, jeśli stronimy od efektu połysku, możemy zdecydować się na matowe dekory ecru Majolika polskiej marki Tubądzin, beżowe płytki Lane od Mutiny lub białą imitację cegły kolekcji Briques marki WOW. Propozycja dla odważnych to kolorowe, pastelowe lastryko np. kolekcja Straciatella marki Arcana.
[ Komfortowa łazienka dla gości - dowiedz się jak ją urządzić! ]
Jaką wannę wybrać?
W szampańskiej łazience warto postawić na wyjątkową wannę i pić w niej szampana! Powinna ona wyróżniać się pięknym designem, ale też być wygodna i komfortowa. Ciekawe propozycje można znaleźć wśród wanien wolnostojących polskich marek HushLab i Selestio, czy hiszpańskiej fabryki Noken. Są one dostępne w różnych kształtach – zarówno prostokątnych, owalnych, okrągłych, jak i asymetrycznych. Doskonałe rozwiązanie stanowią duże i wysokie modele, odpowiednio wyprofilowane, które umożliwiają przyjęcie komfortowej pozycji. Aby korzystanie z wanny wolnostojącej było wygodne i praktyczne, warto postawić obok niej elegancki i funkcjonalny stolik. Na nim stawiamy płyny do kąpieli (obowiązkowo z bąbelkami o zapachu szampana), szampon, odżywkę oraz butelkę pysznego Moet & Chandon Rose Imperial. Złoty stolik Moccate E Rame marki HushLab z marmurowym blatem, wspaniale się do tej funkcji nadaje.
Co jeszcze warto umieścić w szampańskiej łazience?
Bardzo ważnym elementem każdej łazienki jest armatura. Nowoczesne modele często są dostępne w kolorystyce miedzi (np. kolekcja Lounge marki Noken, lub Essence od Grohe) lub bladego złota (np. model Siena lub Belverde marki HushLab). Obydwa kolory doskonale prezentuje się na tle białej ceramiki. Ciekawą alternatywę dla bieli stanowią pastelowe umywalki i miski WC polskiej marki HushLab w kolorze różu lub mięty.
W szampańskiej łazience ważną rolę odgrywają również dodatki. Jednym z nich powinno być lustro. Wiele ciekawych propozycji można znaleźć w ofercie marki Miior. W dużych łazienkach warto postawić na mniejsze modele, z kolei w małych sprawdzą się duże wersje, które optycznie powiększą przestrzeń.
Całość powinno uzupełnić oświetlenie. Ważne jest nie tylko światło ogólne, zamontowane na suficie, ale też światło punktowe, np. nad lustrem. Ułatwi ono wykonywanie makijażu czy codzienną pielęgnację. Pomocne w uzyskaniu efektu szampańskiej łazienki jest także oświetlenie dekoracyjne, które wprowadzi relaksujący nastrój i wyeksponuje ważne elementy pomieszczenia. Przykładem lampy w kolorze złota i kryształów jest oprawa Fedora od Axo. Ciekawą propozycją jest też mlecznobiała dekoracyjna kula Stillo marki Kaspa. Zawieszona nad wanną daje spektakularny efekt.
Kluczową zasadą przy urządzeniu wnętrz powinien być jednak gust inwestora, a nie chwilowa moda. Zanim zdecydujesz się więc na aranżację łazienki w barwach szampana przeglądnij szampańskie aranżacje na Instagramie i Pintereście! Upewnij się czy nie jesteś przypadkiem fanem stylu loftowego utrzymanego w ciemnej kolorystyce lub zielonego stylu jungle. Bez względu na to jaki styl aranżacji wnętrz preferujesz, w salonach Mo znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Zapraszamy!