To natura zmalowała to wnętrze
Afryka jest wielobarwną krainą, która swoje piękno zawdzięcza naturze. Są w niej odcienie pustynnego piasku, od żółtych beży, przez słomkowy odcień, aż po intensywniejszy bursztynowy. Krajobraz maluje się ponadto w szerokiej palecie brązów, które widoczne są na korach i gałęziach drzew, a także galopujących przez pustynię zwierząt. W niektórych miejscach swoją obecność akcentuje zielona roślinność, która ze względu na niesprzyjający klimat zachowawczo wynurza się z wszechobecnego piasku. O zachodzie i wschodzie słońca Afryka zmienia swoje oblicze. Pojawiają się zdecydowanie mocniejsze barwy, które są malowane przez promienie słońca. To ognista czerwień i intensywna pomarańcza. Czarny Ląd czasem łagodnieje, prezentując się w zgaszonych odcieniach, w tym m.in. różu, wspaniale prezentującym się w towarzystwie oliwkowej zieleni.
Afrykańskie tło
Tłem dla każdego wnętrza są ściany oraz podłogi. Bardzo często wybierane są kolory uniwersalne, które pozwalają na większą swobodę i bardziej kreatywne eksperymenty w wyborze mebli i dodatków. W stylu afrykańskim zabawa kolorami i wzorami zaczyna się już na etapie tworzenia fundamentów stylizacji. Podłoga musi być wyrazista, mocno podkreślająca charakterne drewno, w intensywnym i głęboki odcieniu brązu, jakim charakteryzują się warstwowe deski Boen ułożone w dekoracyjną jodełkę. Na ścianach pojawiają się zielenie i czerwienie, ale również, szczególnie w łazience mozaikowe płytki, jak Crono Pulsar od Mosaico +. Równie efektownie prezentować się będą etniczne płytki Studio od Porcelanosa, które nadadzą wnętrzu naturalnego blasku, stwarzające wrażenie odbijających się promieni słonecznych. W salonie lub sypialni jako dekoracja ścienna pojawić się mogą małe płytki Gravity od Laantic Cononial, imitujące złotą plecionkę.
Afrykański i dziki charakter wnętrza podkreślą również fototapety ścienne z motywem zwierzęcym i roślinnym. W salonie za brązową sofą mogą pojawić się wielkoformatowe liście w odcieniach zieleni i brązu. Ciekawym akcentem będzie krajobraz egzotycznej dżungli, na których zza zielonych drzew wyglądają dziko żyjący mieszkańcy Afryki.
[ Nowy trend we wnętrzarstwie - Biofilia czyli miłość do natury ]
Dary pustyni
Czarny Ląd bardzo mocno kojarzy się nam z pustynnymi terenami, co również jest mocno widoczne we wnętrzach urządzonych w afrykańskim stylu. Oprócz kolorów kojarzących się z piaskiem, pojawiają się naturalne materiały, w szczególności kamień. Bardzo często jest on widoczny na tych elementach wyposażenia wnętrza, które w innych wnętrzach mają klasyczną formę. Przykładem może być umywalka łazienkowa, standardowo biała, wykonana z ceramiki. W łazience, do której zapraszamy Afrykę, może być to umywalka nablatowa Karon o L’AC, wykonana z naturalnego kamienia. Z kolorami piasku pięknie komponować się będzie umywalka owalna w kolorze zgaszonego różu. Blat szafki może być wykonany z mozaiki etnicznej lub ciemnego drewna. Nad nią niech zawiśnie lustro w złotej ramie. Przy takim zestawie idealnie prezentować się będzie stojąca chromowana armatura od Steinberg.
[ Przełam rutynę - wybierz wysuwane lustro do swojej łazienki! ]
Wśród dodatków i dekoracji w afrykańskim wnętrzu mogą pojawić się wiklinowe kosze, zarówno w naturalnych barwach, jak i intensywnych, nawiązujących do kultury marokańskiej. Pięknie prezentować się będzie etniczna ceramika, będąca dekoracją stolika kawowego z blatem w kolorze kości słoniowej oraz przeszklonych witryn. W oknach mogą zawisnąć grube zasłony w zwierzęce wzory, np. w tygrysie cętki lub paski zebry.
Afryka urzeka nas dzikością i jednocześnie spokojem, harmonią oraz uśpionym rytmem codzienności. Jest kolorowa, ale i zmienna, czasem otulona żywymi, intensywnymi barwami, innym razem paletą stonowanych odcieni ziemi. Pojawiając się w mieszkaniu, zapewnia ciepło, przytulny klimat, ale też emocje związane z nieustannym poczuciem bycia w inspirującej podróży.