W towarzystwie Classic Blue
Nie jest już tajemnicą, że kolorem roku został wybrany Classic Blue. Pojawia się w inspiracjach zarówno na ścianach, jak też na tapicerowanych meblach, frontach szafek, również kuchennych, a także na dodatkach i dekoracjach. Jest on jednocześnie uniwersalny i ponadczasowy, jak też bardzo inspirujący, wyraźnie nawiązujący do przyszłości i nowoczesnej technologii. Szlachetny granat tworzy zgraną parę z kolorem drewna. Chcąc stworzyć aranżację w stylu retro z wykorzystaniem tych dwóch kolorów, zdecyduj się na niewielki format płytek, który pozwala na stworzenie efektownej jodełki. Wybierz płytki w kolorze dębu rustykalnego lub też rustykalnego vintage. Z kolorem Classic Blue świetnie komponują się złote i metaliczne dodatki, które pozwolą Ci nadać wnętrzu efektownego stylu retro.
Classic Blue i drewno będą też idealną bazą dla aranżacji w nowoczesnym stylu. Ściany niech będą w jasnym kolorze, może być to beż lub delikatny szary. Podłogę pokryj płytkami drewnopodobnymi w kolorze dębu mlecznego, a kolor roku niech pojawi się na sofie i w oknach na długich zasłonach. Dzięki temu uzyskasz efekt nieco ocieplonej nowoczesności.
[ Przeczytaj więcej o najpopularniejszym kolorze 2020 roku: Classic Blue ]
Botaniczny duet z butelkową zielenią
Mocna, butelkowa zieleń pojawiała się w aranżacjach już w poprzednich sezonach i wciąż trudno jest nam się z nią rozstać. W 2020 roku nie brakuje w trendach motywów roślinnych, najlepiej w wielkoformatowych rozmiarach. Znany już niektórym styl urban jungle nabiera jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. Zielone są już nie tylko ściany, ale też welurowe sofy i fotele. Wybierając te w wersji pikowanej, możemy stworzyć botaniczne wnętrze z wyraźnymi wpływami glamour. Warto wtedy uzupełnić całość szklanymi dekoracjami i połyskującymi dodatkami. Drewno w towarzystwie zieleni to zawsze dobre rozwiązanie. Możesz wybrać jasne drewno, układając płytki w prosty angielski wzór, lub ciemne, decydując się na klasyczną jodełkę. Ściany możemy udekorować fototapetą z dużą monsterą, a w donicach w wiklinowych koszach posadzić wysokie zielone rośliny, np. paprocie. Urban jungle to połączenie miejskiego stylu z ciepłą i przyjemną energią natury.
[Sprawdź również artykuł: Jaka fuga do płytek drewnopodobnych]
W praktycznym wnętrzu mindfulness
Dobrze zaplanowana przestrzeń, porządek, przestronność i minimalistyczny funkcjonalizm to cechy, opisujące jeden z najgorętszych trendów 2020 roku. Żyjemy coraz szybciej, intensywniej, dużo czasu spędzamy poza domem, w zgiełku miasta i w biurze napromieniowanym niekorzystną dla nas energią, emitowaną przez urządzenia elektryczne. Uciekamy więc do mieszkania, gdzie chcemy odpocząć, zrelaksować się i wyciszyć.
Sprzyja temu mindfulness, filozofia skoncentrowana na przezwyciężaniu i unikaniu stresu, będąca jednocześnie sztuką uważnego życia. W tej koncepcji można też zaaranżować swoje mieszkanie. Będzie to aranżacja bazująca na współczesnym minimalizmie, rezygnujemy ze zbędnych przedmiotów, korzystając tylko z tego, co jest nam naprawdę potrzebne. Im mniej mebli i dekoracji, tym lepsze warunki do koncentracji i skupienia. To również skuteczny sposób na utrzymanie porządku bez zbędnego wysiłku, co sprzyja większej ilości czasu wolnego. We wnętrzu urządzonym w stylu mindfulness będzie jasno, pojawią się naturalne materiały, w tym kamień, a także drewno. Dlatego też płytki drewnopodobne spełnią swoją misję również w takich aranżacjach – ocieplą przestrzeń, która cechuje się prostotą i minimalistyczną formą. Jeżeli zamocujemy je w kierunku padania promieni słonecznych, jeszcze bardziej podkreślimy naturalność powierzchni poprzez zaakcentowanie rysunku drewna. Drewno przenika z klasycznych aranżacji, do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, przechodząc przez styl retro, glamour i industrial. Jest obecne wszędzie, zmienia tylko otoczenie, w każdym czuje się doskonale. Zawsze będzie pasować, jednak aby pasowało perfekcyjnie, należy wybrać jego właściwe wybarwienie, wielkość paneli i wzór ułożenia.
[ Poznaj pozytywny wpływ zieleni we wnętrzach: Zielono mi – jak wprowadzić akcenty botaniczne do wnętrz ? ]