Konsola do łazienki - stylowa alternatywa dla klasycznej szafki
Klasyczne szafki łazienkowe to tradycyjne rozwiązanie stosowane pod umywali w wielu polskich domach. Są praktyczne i to chyba ich jedna zaleta. Wizualnie nie wnoszą nic nowego do aranżacji łazienki. Inwestorzy, którzy szukają czegoś bardziej nowoczesnego i oryginalnego, mogą postawić na konsolę pod umywalkę. To mebel o podobnych wymiarach jak szafka, ale pozbawiony drzwi i ścian, a przez to dużo lżejszy. Konstrukcja konsoli może zawierać szufladę albo jedynie półkę na ręczniki czy kosmetyki.
Konsola pod umywalkę może być też wyposażona w przydatny uchwyt na ręcznik, dzięki czemu nie musisz montować dodatkowych wieszaków w ścianie.
[ Mała łazienka - jakich błędów unikać podczas jej urządzania! ]
Wisząca konsola pod umywalkę - użyteczny minimalizm
Konsola stojąca, jak ta pochodząca np. z kolekcji Veronda Sessanta, od Hushlab, ma dosyć lekką formę, ale jeśli inwestorom zależy na tym, aby jeszcze bardziej odciążyć wnętrze, wówczas warto pomyśleć o konsoli wiszącej. Brak nóżek sprawia, że łazienka wydaje się jeszcze bardziej przestronna. Takie rozwiązanie to idealna opcja do łazienek minimalistycznych, w których bardzo ważna jest przestrzeń. Wisząca konsola łazienkowa jest również niezwykle praktyczna, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie czystości w łazience. Żadne elementy nie stoją na przeszkodzie w myciu podłogi.
Konsola pod umywalkę - jakie ma zalety?
Konsola łazienkowa to wnętrzarski przebój ostatnich lat - we współczesnych projektach łazienek wykorzystywany niezwykle często. Nic dziwnego - rozwiązanie to ma mnóstwo zalet:
- wyeksponuje twoją nablatową umywalkę - do tego typu mebla najbardziej pasują umywalki nablatowe, które postawione na minimalistycznej konsoli stają się głównym bohaterem wnętrza,
- nada pomieszczeniu lekkość - konsola pozbawiona jest ścian i drzwi, a jej konstrukcja opiera się na wysokich nogach, co sprawia, że jest wizualnie bardzo lekka,
- wprowadzi do łazienki nowoczesność - to współczesne rozwiązanie sprawia, że nawet prosta łazienka stanie się o wiele bardziej designerska!
Czy konsola umywalkowa ma jakieś wady? Dla niektórych osób wadą może być brak drzwi, co oznacza, że wszystkie przedmioty na półce są widoczne. Trzeba też pamiętać o tym, że konsola zwykle nie zapewni dużej ilości miejsca do przechowywania.
[ Jak wprowadzić do wnętrza odrobinę luksusu? Sprawdź jak urządzić ekskluzywną łazienkę! ]
Jak wybrać konsolę łazienkową, aby pasowała do aranżacji łazienki?
Konsole łazienkowe pasują do wszystkich aranżacji: od tych mocno finezyjnych jak glamour czy art deco, po industrialne i minimalistyczne.
- W łazienkach industrialnych stojąca konsola wygląda genialnie. Metalowe nogi i drewno, czyli minimalizm ocieplony dębowym blatem to klasyka gatunku w pomieszczeniach loftowych. Dodaj do tego białą albo czarną umywalkę nablatową oraz fabryczną lampę, a stworzysz znakomicie prezentującą się strefę!
- Łazienki glamour lubią się ze złotem i srebrem. W strefie z lustrem i umywalką postaw więc na konsolę z marmurowym blatem i pozłacanymi albo posrebrzanymi nogami. Konsole do łazienki glamour mogą też być stylizowane na ludwikowskie, to znaczy mieć finezyjnie wyprofilowane nogi i ozdobne szuflady.
- Jaka konsola pasuje do wnętrza minimalistycznego? Jak najprostsza - stalowe nogi i blat w tym samym kolorze sprawdzą się doskonale. Jeśli styl twojej łazienki koresponduje z estetyką japandi, możesz zdecydować się na konsolę drewnianą. Najlepiej będzie pasować wówczas ciemne, dosyć surowe drewno.
Jak wybrać idealny kolor konsoli? Tutaj warto zdać się po prostu na swój gust! Kolorowa konsola może być doskonałym elementem łazienki nowoczesnej - warto wtedy znaleźć taką, która ma prostą formę. Złote/srebrne nogi to propozycja idealna do wnętrz eleganckich, ale z nutą ekstrawagancji. Natomiast czarna konsola, jak np. Veronda Ottanta, od HushLab sprawdzi się zawsze: zarówno w ciemnym wnętrzu, jak i beżowym czy biało-czarnym.
Wybierając konkretną konsolę pod umywalkę, zwróć uwagę na wymiar umywalki. Powinna być ona albo idealnie takiej wielkości jak konsola lub nieco mniejsza. Duża umywalka na małej konsoli zaburzy proporcje w pomieszczeniu i będzie po prostu wyglądać dziwnie. Mniejsza umywalka to też kwestia praktyczna - zostaje ci wówczas na blacie miejsce na szczoteczki do zębów czy jakieś podręczne kosmetyki.