Aranżacja loggii w stylu klasycznym
Loggia zaaranżowana w stylu klasycznym z powodzeniem może pełnić funkcję salonu. Na podłodze znaleźć można płytki imitujące drewno jak np. kolekcja Gate Cherry, Nord Ceram, które ocieplą zewnętrzną aranżację. Płytkom nie groźne są opady deszczu, śniegu i niskie temperatury - są mrozoodporne. Dla osób lubiących nowoczesną, szarą kolorystykę płytek o strukturze przypominającej beton to świetnym pomysłem będzie kolekcja Grigio Medio, od Marazzi o grubości 20 mm.
Na tej modnej powierzchni znakomicie zaprezentuje się jasny zestaw wypoczynkowy z tapicerowanymi meblami, a także stolik kawowy z drewnianym blatem lub w formie płytki ceramicznej. Stolik kawowy Moccate E Oro, HushLab znakomicie sprawdzi się jako element dekoracyjny w przestrzeni loggii. Na jego blacie można położyć np. kilka niewielkich kwiatów w donicach. Klasyczna aranżacja loggii w bloku świetnie sprawdzi się, jeżeli jest ona zabudowana ze wszystkich stron. W przeciwnym razie tapicerowane meble zamienia się np. na wiklinowe z miękkimi poduszkami, które podczas niepogody przechować można w specjalnym pojemniku.
Nowoczesna loggia
Propozycja dla fanów prostoty, minimalizmu, ale i luksusu. Jaka okładzina podłogowa sprawdzi się najlepiej w nowoczesnej loggii? Najlepiej płytki gresowe imitujące kamień w ciepłej, beżowej tonacji. Przykładem takiej płytki jest kolekcja Saint Michel od polskiej marki Tubądzin. Beże znów wracają do domowych aranżacji, zapewniając przytulny klimat. Podłoga już wybrana, a więc co dalej? W tej często niewielkiej przestrzeni wypoczynkowej, właściciele powinni ograniczyć się do najpotrzebniejszych rzeczy. Na pewno dobrym wyborem będzie duży fotel z metalową podstawą i miękką poduszką na siedzeniu i oparciu. Do tego obowiązkowo podnóżek. Alternatywą są rozkładane fotele, a także zestawy modułowe, które można dowolnie ustawiać, dopasowując całość do indywidualnych potrzeb. Szeroką ofertę mebli wypoczynkowych znaleźć można w duńskim salonie meblowym BoConcept.
Jeśli chodzi o dekoracje, to takiej nowoczesnej loggii na pewno klimatu nadadzą świece w wysokich lampionach lub świecące girlandy. Do przechowywania wykorzystuje się szare lub czarne skrzynie, które dodatkowo można przykryć poduszkami, dzięki czemu posłużą też do siedzenia. Efekt wizualny niewątpliwie wzmocni też odpowiednie oświetlenie zewnętrze. Doniczkowe rośliny i ozdoby delikatnie podkreśli oprawa Invisible, od Led's 4. Jest lampa o minimalistycznym wzorze z lekką i wydłużoną rurką oraz okrągłym uchwytem obracający się o 355º.
[ Stodoła nowoczesny dom - jak urządzić? ]
Klimatyczna loggia w mieszkaniu w stylu vintage
Nawiązanie do przeszłości świetnie wpisuje się w klimatyczny charakter loggii. Styl vintage cechuje się bogatą kolorystyką, wzorzystymi printami, tapicerowanymi i drewnianymi meblami o prostych kształtach. W vintage aranżacji loggii powinna pojawić się podłoga w kolorze drewna, najlepiej postarzanego, prezentującego się możliwie jak najbardziej naturalnie. Do tego meble o kanciastych kształtach, z drewnianymi nóżkami i podłokietnikami. Oczywiście nie może zabraknąć niewielkiego stolika na filiżanki z herbatą i kawą.
Jeżeli miejsca jest wystarczająco dużo, dodatkowo niech na loggii stanie ławka w bielonym kolorze okryta wzorzystymi poduszkami. Pięknie prezentować się będą zwisające z sufitu paprocie i inne zielone rośliny w plecionych osłonkach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszelkiego rodzaju tkaniny, a także niezaimpregnowane drewno nie najlepiej znoszą kontakt z wilgocią i niskimi temperaturami. W takim przypadku należy w okresie niepogody zabezpieczać takie meble.
Loggia urban jungle
Taka aranżacja loggii przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom roślin. W tym miejscu powinno ich być naprawdę dużo. Zarówno w donicach stojących jak i w skrzynkach wiszących na ścianie i w kwietnikach zwisających z sufitu. Częściowo można również donice zawiesić na barierce. Na ścianie zaskakującym elementem będzie sztuczna trawa w przygaszonym, oliwkowym kolorze np. Olivo, Charme Parquet, która spotęguje efekt bliskości natury. Jeśli chodzi o meble, to wybór zapewne padnie na drewniane ławki i rozkładane drewniane stoliki. Świetnie sprawdzi się też huśtawka lub hamak, które w otoczeniu zieleni pozwolą naprawdę dobrze odpocząć.
[ Więcej o sztucznej trawie Prestige Grass przeczytaj tutaj! ]
Aranżacja loggii w bloku w stylu skandynawskim
Styl skandynawski cechuje się obecnością naturalnych materiałów oraz jasnej, stonowanej kolorystyki. Sprzyja efektywnemu odpoczynkowi, więc idealnie sprawdzi się podczas aranżowania loggii. Podobnie jak w stylu minimalistycznym unika się tutaj zbędnych przedmiotów. Ma być prosto, ale przyjemnie i przytulnie – to z kolei odróżnia styl skandynawski od chłodnego nowoczesnego.
Urządzając loggię w stylu skandynawskim, warto zdecydować się na meble wiklinowe okryte miękkimi, lnianymi poduszkami w naturalnym kolorze. Alternatywą niech będą samodzielnie wykonane meble z palet, co dodatkowo zaakcentuje w tym miejscu eco design. Na podłodze mogą pojawić się białe deski lub też płytki w kolorze drewna, które okryte zostaną specjalnym dywanem zewnętrznym w etniczne czarno-białe wzory. Ciekawym elementem będzie ściana pomalowana czarną tablicówką, a także skrzynki zawieszone na ścianie pełniące funkcję półek na rośliny i zioła w drewnianych donicach.
Loggię można zaaranżować w każdym stylu. To, jakie materiały i elementy zostaną wykorzystane do jej urządzenia, zależy w znaczącym stopniu od tego, czy jest ona otwarta, czy zamknięta. W pierwszym przypadku trzeba liczyć się z mniej sprzyjającymi warunkami. Loggia w mieszkaniu jest szczególnym miejscem wypoczynkowym. Staje się wręcz przedłużeniem salonu i pozwala stworzyć dodatkową przestrzeń do spędzania wolnego czasu z najbliższymi!